Za krásného podzimního počasí s teplotou cca 15°C v neděli 20. října pokračoval běžecký seriál vytrvalců Zlína 12. závodem, kterým byl 66. ročník běhu Přes valašské kotáry – běh Zlínem, Memoriál Gustava Bělského uspořádaný Atletickým klubem PSK Zlín. Závod se konal na rovinatém okruhu dlouhém 1370 m v centru Zlína v prostředí zámeckého parku se startem a cílem na Náměstí Míru.

V kategorii žen na dva okruhy zvítězila v čase 10:04 Kateřina Hálová (AK PSK Zlín), nejlepší juniorkou na stejné trati s časem 11:16 byla Kateřina Siebeltová (TJ Slezan Frýdek-Místek), v kategorii junioři na 3 okruhy za 13:57 zvítězil Jiří Šacl (TJ Nové Město n.M.). V závodě mužů na 6 kol s přehledem zvítězil Petr Vitner (TJ Nové Město n.M.) za 25:39 a vytvořil tak nový rekord trati, když dosavadní nejlepší čas 25:43 Miroslava Vanka (Obal servis Košice) z roku 2006 vylepšil o 4 vteřiny a od pořadatelů obdržel prémii 1000 Kč. Rekord trati žen 9:26 z roku 2009 od Gortel Agnieszka (TS AKS Chorzóv) i letos překonán nebyl.

Nejlepší žena na nejdelší trati hlavního závodu mimo soutěž byla Martina Kocháňová (AK PSK Zlín) uběhla 6 okruhů za 32:08.

Zlínský běžecký seriál bude pokračovat už následující víkend v sobotu 26. října 4. ročníkem Luhačovického běhu Kerteamu, který pořádá Dalibor Slovák a běžecká skupina Kerteam. Prezentace na v pořadí 13. závod seriálu je od 9 hodin v Luhačovicích v místě startu na nábřeží mezi MěDK Elektra a kostelem. Od 10 hodin budou na kratších tratích závodit děti a mládež, hlavní závod na 4 500 m odstartuje v 10:45 hodin.

Další závody započítávané do seriálu 2013:

1. Luhačovický běh Kerteamu (Luhačovice, 26.10.)
  2. Mikulášský běh (Zlín – Příluky, 7.12.)
  3. Štěpánský běh (Zlín – Příluky, 26.12.)
  4. Silvestrovský běh (Zlín, 31.12.)

Další podrobnosti, informace o seriálu, pravidla, propozice jednotlivých závodů, historii najdete na webových stránkách této soutěže na www.behyzlin.estranky.cz