Špindlerův Mlýn – Závěrečný závod Českého poháru v běhu do vrchu se uskutečnil tradičně ve Špindlerově Mlýně. Na téměř patnáctikilometrové trati zařazené do kategorie super čekalo startující tradičně pět strmých stoupání, mimo jiné černá sjezdovka na Medvědíně, a samozřejmě pět následných ostrých seběhů.

Celkovým vítězem se stal nejlepší čtyřicátník Jindřich Král z Iscarexu Česká Třebová v čase 66:41, který v první polovině trati bojoval s Radimem Berkou z Kozáková, vítězem kategorie do 39 let za 67:58.

Nejlepší ženou byla rovněž veteránka – Taťána Metelková ze Sokola Hradec Králové, která dosáhla času 71:55. O deset minut porazila letošní juniorskou mistryni světa v orientačním běhu ze soutěže ve štafetách Janu Knapovou z OK Loko Pardubice. Třetí byla lyžařská legenda, nejlepší nad 55 let, Blanka Paulů a čtvrtá další veteránka Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice.

Špindlerovští vítězové si pojistili druhé místo v celkovém pořadí Českého poháru v běhu do vrchu, ve kterém zvítězili Tomáš Blaha z AK Asics Kroměříž a Iva Milesová z PSK Olymp Praha.