Vydařený 7. ročník má za sebou běžecký závod na 10 000 metrů Kolínská desítka. V neděli 1. září se na start tohoto závodu postavilo celkem 122 běžců a běžkyň.

Nejrychleji absolvoval trať závodu Pavel Dymák z Hvězdy SKP Pardubice, který dosáhl času 32:33 min a o více než minutu porazil kolínského odchovance Jiřího Milera z AŠ Mladá Boleslav (33:37). Třetí příčku vybojoval Michal Kovář z Pacova (34:17).

Výborného času dosáhla jedna z nejlepších současných českých běžkyň Monika Preibischová z Mariánských Lázní, která pokořila desetikilometrovou trať v čase 35:26 min. a doběhla na celkovém 12. místě.

Druhou ženou byla nejlepší veteránka Radka Zbíralová z MK Kladno za 42:02 a třetí náchodská Erika Samková 43:53 v barvách SK Nové Město nad Metují.