Kounov u Dobrušky – Dalším závodem zařazeným do Velké ceny východních Čech byl 12. ročník Kounovské krosu. Závod se uskutečnil na tradiční dvouokruhové devítikilometrové trati. V první polovině okruhu jsou většinou strmá stoupání. Druhá část kola vede samozřejmě většinou z kopce.

Na závodníky letos nečekalo obvyklé vedro, ale příjemné počasí po dešti. Doslova medailovými borci byla nabitá výprava z Náchodska, která přijela v jednom voze (Kincl, Beran, Klimeš, Brumlichová).

Absolutní prvenství vybojoval v posledním kilometru Marek Kincl ze Sportu Hotárek Hronov před Janem Beranem z Police nad Metují. Rozdíl mezi nimi byl dvě sekundy, čas vítěze 36:45 minut.

„Do posledního kilometru jsme ještě vbíhali spolu, ale malý náskok jsem získal v závěrečném krátkém výběhu, zhruba půl kilometru před cílem,“ řekl v cíli vítěz. Třetí proběhl cílem Michal Kábrt ze Rtyně v Podkrkonoší.

V soutěží žen vyhrála Romana Brumlichová startující za vlastní rodinný tým – Medvědí doupě Hronov. Jak sama říká – brum, brum a je to medvěd. V cíli jí rozhodčí naměřili 43:46, tedy téměř pětiminutový náskok před druhou Michaelou Zbyňkovou z Hradce Králové a Evou Vejběrovou hájící barvy CykloPokr Hradec Králové.

No a náchodský Jiří Klimeš byl druhý v kategorii 45 – 54 let, když ho v druhém kole připravil o prvenství liberecký Vladimír Vacarda.