Zlín – Tak jako v dalších 14-ti městech v ČR se ve Zlíně ve středu 19. června uskutečnil Běh Olympijského dne, který byl současně 7. závodem zlínského běžeckého seriálu. Tato akce, pořádaná SOBZ Zlín, se konala v rámci Olympijského dne, který má připomínat vznik novodobého olympijského hnutí a založení Mezinárodního olympijského výboru baronem Pierre de Coubertinem 23. června 1894 na universitě Sorbona v Paříži. Olympijský den se slaví od roku 1948 a běh je jeho součástí od roku 1987.

Během dopoledního programu od 8 do 12 hodiny zde závodila mládež ze základních a středních škol na 1000 až 1500 metrů. V 17:00 hodin přišel na řadu závod vytrvalců na 5 km.

Horké a dusné počasí neodradilo celkem 45 účastníků, kteří v rámci odpoledního programu odstartovali na trasu dlouhou 5 km. Podmínky byly vcelku náročné, jelikož teploměr ukazoval cca 33°C a 400 m tartanový ovál Stadionu mládeže je zcela otevřen slunci bez možnosti se aspoň na chvíli schovat ve stínu.

Nakonec se ale situace trochu zlepšila, když se sluníčko chvílemi schovávalo za mraky a také když závodníci mohli probíhat sprchou, kterou ochotně připravil správce sportovního areálu. Během závodu se rychle vytvořila vedoucí dvojice Přemysl Žaludek a Svatopluk Janečka, která se stále hlídala a spolu také vbíhala do cílové rovinky. V závěrečném finiši měl více sil Přemysl Žaludek (MS Cyklogat Zlín) z kategorie MA – muži do 39 let a s těsným náskokem zvítězil v čase 17:01.

V ženské kategorii byl vývoj obdobný a s jistým náskokem za 18:45 zvítězila Simona Švecová (Author Tufo Trilife Zlín) z kategorie ŽA – ženy do 39 let.

Zbývalo převzít pamětní tričko pro každého účastníka a po přeháňce, která urychlila vyhlašování nejlepších, se rozloučit se soupeři a rozejít se domů.

Nyní bude mít zlínský seriál prázdninovou pauzu, když dalším, 8. závodem bude v sobotu 24. srpna jubilejní 10. ročník běhu do vrchu – Běh na Svatý Hostýn.

Přejeme Vám proto krásné léto a pokud možno i trénujte, vždyť v posledních 4 měsících letošního roku má náš běžecký seriál na programu ještě 10 závodů.

Další závody započítávané do seriálu 2013 :

1. Běh na Svatý Hostýn (Bystřice p. Hostýnem, 24.8)
  2. Slopenská 10 (Slopné, 25.8.)
  3. Strojařská desítka (Zlín, 7.9.)
  4. Svatováclavský běh do Kudlova (Zlín, 28.9.)
  5. Sri Chinmoy 1/2 maraton (Zlín – Příluky, 29.9.)
  6. Běh Zlínem (Zlín, 20.10.)
  7. Luhačovický běh Kerteamu (Luhačovice, 26.10.)
  8. Mikulášský běh (Zlín – Příluky, 7.12.)
  9. Štěpánský běh (Zlín – Příluky, 26.12.)
  10. Silvestrovský běh (Zlín, 31.12.)

Další podrobnosti, informace o seriálu, pravidla, propozice jednotlivých závodů, historii najdete na webových stránkách této soutěže na www.behyzlin.estranky.cz