Kopidlno – V zámeckém parku pořádala zahradnická škola již 43. ročník závodu s názvem Běh 17. listopadu. Tradičně se koná několik dní před samotným svátkem. Důvodem je motivování vlastních žáků ke sportovní aktivitě. Toho využívají i školy z blízkého okolí a mnohdy posílají velmi početné výpravy.

Bohužel platí, že čím starší věková kategorie mládeže, tím klesá i počet závodníků. Například kategorie starších žákyň a dorostenky zůstaly neobsazené. Juniorka běžela pouze jedna.

Jelikož se závod koná v pracovní den, zapříčinilo i menší počty dospělých účastníků. V kategorii žen nastoupily tři závodnice. Čekalo je 5 okruhů parkem v celkové hodnotě 3100 metrů. Hned po startu bylo rozhoduto i o pořadí. S velkým náskokem zvítězila Blanka Paulů z Vrchlabí v čase 13 minut a 6 vteřin. Na stupních vítězů ji doprovodily Jana Lenčová starší a Libuše Tichá.

Pro 14 účastníků kategorií mužů a veteránů byla připravena trať dlouhá 9,3 km, tedy 15 okruhů parkem. Na prvních třech místech v absoutním pořadí doběhli závodníci z kategorie nejmladších veteránů. Přesvědčivě nejrychlejší byl Jiří Wallenfels výkonem 32:36, následován Mojmírem Svobodou z Pardubic a starostou Nové Paky Rudolfem Coganem.

Čtvrtý absolutně doběhl vítěz kategorie mužů do 39 let Petr Čerych ze Semčic. Na druhém místě skončil učitel z jičínského gymnázia Michal Vejvoda a třetí byl Radek Kahánek startující za AC Jičín.

Vítězi a zároveň jedinými účastníky zbývajích dvou kategorií veteránů byli Michal Valenta a Josef Klimeš.

Nejúspěšnější obdrželi diplomy, finanční prémie a pěkně aranžovanou květinu od žáků pořádající zahradnické školy.