Horké a vlhké počasí v New Yorku pokračuje a účastníkům závodu 3100 Miles Race dává pořádně zabrat. Teploty se v době startu, tedy v 06.00 hodin, již pohybují kolem 32 – 33°C, vlhkost je kolem 90 %. V průběhu odpoledne překračují 40°C – ve stínu.

Vedoucí muž závodu Pekka Asprihanal Aalto začal 39. den závodu zpomalovat, poté přešel do chůze, za celý den zdolal vzdálenost jen 38 mil. Večer byl ze závodního okruhu převezen do nemocnice se zvýšenou teplotou.

V nemocnici zůstal celou noc, dostal 2 infuze a předběžná diagnoza zněla : vyčerpání z tepla. Z nemocnice byl ráno propuštěn a v 06.00 hodin se objevil na startu připraven běžet s ostatními. Po 3. hodinách běhu byl však z okruhu znovu odvezen, byl unavený a zcela vyčerpaný.

Večer se znovu vrátil, cítil se již lépe a běhal do 23.00 hodin. Za celý den uběhl 22.5 mil a jeho velký náskok se rozplynul. Šance na obhajobu loňského vítězství je malá.

I Sarvagata Ukrainskyi zpomalil, poslední den uběhl 60 mil, ale stačilo to, aby se po 40 dnech dostal do vedení. Před Igorem Mudryckem a Asprihanalem má náskok necelých 30 mil, do cíle mu zbývá 250 mil. Ví, že vzhledem k horkému a vlhkému musí hodně pít, jíst a také zpomalit. Jeho náskok je velký a pokud jej nepostihne nějaká závažná krize nebo zdravotní problémy, v úterý bude v cíli.

Atmavir Spáčil byl z okruhu odvezen ve 20.00 hodin, důvodem byly žaludeční problémy. Zvažuje, že 1 den vynechá, aby se dal do pořádku a poté bude ve zdolávání 3100 mil pokračovat.

Zdravotní problémy pronásledují i ostatní závodníky. Německý běžec Purna-Samarpan Querhammer již ze závodu odstoupil, vzdálenost 3100 mil nedokončí ani na 3. pokus. Každý den chodí v civilu podél trati a povzbuzuje ostatní.

Dnes v 01:30 hodin ředitel závodu rozhodl, že z důvodu horkého počasí se závod na 1 den přerušuje, pokračování by pro běžce představovalo velké zdravotní riziko. 3100 Miles Race bude pokračovat v neděli, start je v 06.00 hodin a časový limit závodu je prodloužen na 54 dní.