Mulugeta Serbessa zvítězil v 51. ročníku mezinárodního Chřibského maratonu. Třiapadesátiletý rodák z Etiopie v barvách týmu ORT+TRAUMA + RHB Týn nad Vltavou, v 42,2 kilometru dlouhém závodu, na trati mezi Kroměříží, Kotojedy, Trávnickými zahrádkami, Kvasicemi, Novou Dědinou, Kostelany, Bunčem, Zdounkami, Šelešovicemi, Jarohněvicemi, Vážany s cílem opět v Kroměříži, dosáhl času 2:46:30, druhé místo obsadil Tomáš Blaha (AK Kroměříž, 2:54:17), bronzovou příčku vybojoval Jan Bláha (BTT Libochovice, 3:07:46), čtvrtý byl v čase 3:12:27 Martin Skřivánek (AK Drnovice), pátý do cíle doběhl Jan Pražan (Titan Trilife Zlín, 3:19:29). Serbessa Chřibský maraton vyhrál popáté v kariéře.

Nejúspěšnější regionální vytrvalec v závodě Tomáš Blaha ho běžel potřetí. Letos si v něm chtěl zlepšit osobní rekord. To se mu také podařilo.

,,Na závod jsem se těšil. V říjnu jsem kromě tempových a intervalových tréninků chodil do posilovny. Kromě toho jsem první týden v říjnu absolvoval 30 kilometrový běh a 24 kilometrový běh. 6. října jsem na kole najel 88 kilometrů,“ prozradil Blaha.

Na trase dlouho běžel v kontaktu s Mulugetou Serbessou.

,,Až do 15. kilometru jsme běželi na čele společně. V Nové Dědině se mi Serbessa začal vzdalovat. Pořád jsem ho měl ale na dohled. Definitivně jsem s ním ztratil kontakt v dlouhém seběhu do Zdounek“ upozornil na klíčové momenty reprezentant AK Kroměříž. Na trase ho nepotkala žádné krize.

,,Trochu jsem trpěl až poslední 2 kilometry před cílem,“ přiznal.
S výsledkem i výsledným časem je pochopitelně spokojený.

,,Překonání osobního rekordu je dobrým počinkem,“ pochvaluje si Tomáš Blaha.

Z maratonců ze Zlínského kraje skončil ještě Lukáš Uhrmacher (Slečínky Napajedla KČT, 3:28:34) sedmý a Pavel Raška (Synek od Zvona, 3:36:43) desátý.

V závodě žen suverénně zvítězila Iva Pachtová (TJ Jakl Karviná, 3:36:05), před Viktorii Kuncovou z Kroměříže (4:31:11), třetí místo brala za čas 4:36:35 Barbora Loupancová Krejčová (Sara Kroměříž).
Iva Pachtová mezi ženami obhájila prvenství z loňského roku. Na start letošního Chřibského maratonu se postavilo 38 mužů a 5 žen. Do cíle doběhlo 35 mužů a všech 5 žen.

Závod se běžel v nádherném podzimním počasí. Na startu bylo skoro jasno a teplota se pohybovala kolem 12 °C stupňů. Na Bunči bylo 10 °C.