Tématem pátého dílu běžeckého magazínu TEMPO je čas. A jeho reportéři stíhají i sobotní Hervis 1/2Maraton Praha. Vysílá se už v premiéře v úterý ve 21.25 na ČT Sport, pak v reprízách ve středu ve 4.55 nebo 13.35.

„Využíváme záběry ze čtyř kamer, z toho jedné z helikoptéry a druhé tzv. slow-motion, která dokáže zajímavé záběry zpomalit až desetkrát,“ říká šéf výrobního štábu Jan Cvachovec z firmy 4elements, která zajišťuje výrobu pro marketingovou agenturu CustomerManiacs. Ta pořad produkuje a zajišťuje jeho vysílání.

Co tedy přináší aktuální vydání? V Běžecké škole Miloše Škorpila se podíváme na to, jak si naplánovat přípravu. Proč se tak dá činit podle minut, ale stejně efektivně i podle tepové frekvence. Záleží jen na typu a výkonnostní úrovni běžce. Kondiční trenér David Huf pak ukáže tři cviky na dynamické rozcvičení.

Jak měřit nejen čas vysvětluje reportáž o sporttestrech. Jak fungují, k čemu přesně slouží a podle čeho si je vybírat? Víte, že se už používají více než třicet let? A řadu údajů o svém běhání můžete díky počítačovým programům sdílet i analyzovat s přáteli po celém světě.

Najít si čas na běhání dokáže vždycky ve svém nabitém diáři přední český ekonom a bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. „Letos mám ambice trochu vyšší, rád bych zvládl půlmaraton pod 1:45, k 1:40,“ říkal při natáčení krátce před startem pražského půlmaratonu. V cíli u Rudolfina pak byl přesně za 1:48:38 na 119. místě v kategorii padesátníků. To přece není vůbec špatné, že?

V divácké soutěži Tempa můžete vyhrát tradičně řadu zajímavých cen včetně startovního čísla na Volkswagen Maraton Praha. A starší vydání najdete na webu www.magazintempo.cz nebo www.ivysilani.cz České televize. První díly už tady vidělo přes deset tisíc diváků. Poslední údaje o sledovanosti Tempa 4 hovoří o zásahu 126 000 diváků, z nichž 95 000 vidělo pořad celý.

TEMPO – ČT4 Sport


Autorem reportáže je Tomáš Nohejl, sportovní novinář, běžec, triatlonista, lyžař atd., a majitel komunikační agentury. Baví ho cestovat za sportem a poznávat zajímavé lidi, prostě „být u toho“, kde se něco děje a vzniká.