38.ZÁVOD

Na počátku bylo velké dilema jestli závod poběžím. Důvodem byl terén který není dobrý na moje achillovky ,celkově špatná fyzická kondice a hlavně vedro které špatně snáším. V lesích kopce Ressl kde se závod běžel jsem si zaběhl tři tréninky z nichž až ten poslední mě přesvědčil ,že bych to měl zkusit. V práci mě hecoval sportovně založený a o 12 let mladší kolega z kanceláře který běhá měsíc . To bylo dost nepříjemné protože jsem zrovna řešil bolesti achillovek po posledním tréninku a zátěži v práci. Týden před závodem jsem pro to neběhal .Na závod jsem jel s Růženou ,Eliškou a Přemkem autem. Na startu po vyzvednutí čísla 62 opět spousta známých tváří včetně zmíněného kolegy. Bylo hrozné vedro a v lese jak v pařníku. Start byl do kopce asi 300 metrů po asfaltu pak už lesní zvlněná cesta . I když nejsem moc soutěživý za kolegou jsem se snažil držet bohužel to nešlo. Od 3 km se mi začal vzdalovat jeho vodiči které si domluvil mu dobře udávaly tempo za to moje bylo v kopcích terénu rozbité na prach cest kterými jsem se snažil marně běžet. Za mnou se naposled ozýval smích Růženy která se svým novým kamarádem Přemkem běžela jeho první závod a pro to pojala závod na pohodu. Po tragicky pomalém 4 km už jsem zase zrychloval až do posledního se běhu kdy jsem se dotáhl za skupinu běžců přede mnou . Poslední zatáčka z terénu na asfalt z kopce po asfaltu do cíle. Zatím co mě předbíhá nějaký žák já brzdím jednak ze strachu o achillovku ,ale taky abych nevběhl do skupinky běžců v cíli .Celé to pak vypadá jako zranění což komentátor oznamuje a když se mě ptá říkám ,že je to dobrý. Což oznamuje do éteru lesa všem zúčastněným . Teatrálnost mého doběhu byla totiž prevencí před zraněním achillovky což asi málokdo pochopil. Na tomto závodě jsem pocítil určitou krutost sportu když kolega co běhá měsíc mě dal o minutu. Po závodě jsem mu sportovně pogratuloval i když si o tom myslím své . Čas 34:47 byl můj předpoklad a sám sebe jsem překvapit nedokázal což jen dokazuje ,že už to asi lepší nebude. V závodě jsem byl 53/74 celkově v kategorii 36–50 12/14 mezi muži 28/32 . Jinak to bylo opět fajn dopoledne mezi běžci a některým co znám jsem mohl zatleskat při vyhlášení nejlepších hlavního závodu na 10 km dále 5 km a Canine Crossu. Tento závod byl však pro mě velkým běžeckým vystřízlivěním ,ale s tím se budu muset vyrovnat sám.**