Zábřeh – V sobotu 9. února 2013 dopoledne se v Zábřehu uskutečnil již 10. ročník Welzlova krosového běhu v rámci tradičního zábřežského Welzlování. Pěkné počasí přivítalo solidní běžeckou účast 21 dětí na krátké a 22 dospělých na delší trati.

Trasa závodu pro dospělé vedla nejdřív přes kopec Humenec a pak po rovině, kolem Moravské Sázavy až do cíle. Místy byla velmi namrzlá a tak klouzání působilo běžcům značné potíže.

V odlehčené atmosféře si všichni hezky zazávodili, občerstvili se a zúčastnili se vyhlášení výsledků ve známé restauraci Na Rafandě.

Celkovým vítězem kategorie dospělých se stal Jiří Helleší ze Zábřehu, mezi ženami byla nejrychlejší Radka Štýbnarová.

Mezi dětmi byli nejlepší Pepa Kroul a Zita Dušánková. Za hladký průběh závodů patří velký dík pořadatelům, zejména Jardovi a Evě Strachotovým a Pavlovi Zubíkovi.